Jdi na obsah Jdi na menu
 


péče o Křečka

Příspěvky

Hygiena a péče o křečka

5. 10. 2011

 

Krmení

Zde naleznete vše, co byste chtěli vědět o krmení svých miláčků, jaké jídlo je vhodné a jaké ne, co křečkům chutná nejvíce a další zajímavosti.

Pro inspiraci Vám sem dávám takový malý seznam papání mých mrňousků:

Alpské seno od Vitakraftu, zatím jediné co používám. Krásně voní a holkám evidentně chutná, za týden spořádají takovou větší hrst tohoto sena.

 

Tohle krmivo bylo úplně první, které jsem koupila. Vypadá velmi kvalitně a až na zelené pelety spapají vždycky všechno. Rozhodně u něj plánuju zůstat. Od stejné firmy se rovněž vyrábí krmivo pro křečíky, má ale naprosto stejné složení jako tohle pro křečky. Navíc je dražší, takže já osobně ho zkoušet nebudu. I když, člověk nikdy neví..:)

 

  Tak musím říct, že tohle krmivo mě maličko zklamalo. Tedy to krmivo ani ne, spíš Bobinka, protože jí zrovna dvakrát nejede. Vybere si slunečnicová semínka a jiné dobrůtky, ale různá semínka a obiloviny, která vlastně tvoří základ tohoto krmiva mi nechává. Možná je to tím, že jim do krmiva přidávám směs prosa a pšenice, kterou by ale Berunka mohla jíst od rána do večera. Ta naopak vypadá, že jí tato směs chutná.

 Zatím nejnovější koupě. Těžko říct, jestli holkám chutná, je to teprve dva dny co jsem ho pořídila. U Berunky jsem ho nenašla, ale je možné, že ho má někde zahrabané v hoblinách nebo schované v domečku. Bobči úspěšně leží v mističce, má mlsnej jazýček potvůrka:).

 

Tohle krmivo jsem včera konečně koupila. Z nabízených druhů se mi tohle zdá nejlepší, tak uvidíme, co na to řeknou holky:)

 

Tyhle špenátové mlsky drobkům moc chutnají, i když mám pocit, že takovéto laskominky nejsou zrovna jejich gustem.

 Zeleninové dropsíky. Úplně první, které jsem koupila. Dávám je křečíkům míň než všechny ostatní a i tak do nich párkrát kousnou a konec. Zatím z těch třech druhů co mám, jsou nejméně oblíbené.

Lepší obrázek jsem bohužel nesehnala, ale jsou to jogurtové dropsíky od Mlsouna. Samotný jogurt mi papá jen Berunka, tak je tohle taková příjemná náhrada. A moc chutná:).

Původně jsem neplánovala něco takového kupovat, ale už mě nebavilo neustálé převařování vody. Aspoň mám teď jistotu, že jim dávám to nejlepší. Bobkům chutná, a tak jsem spokojená i já:).

Právě v tomto krmení jsem našla zmíněné červíky, takže jsem si bohužel neudělala představu o tom, jak by holkám chutnalo. A abych řekla pravdu, pokud bych někdy plánovala ho kupovat, budu nad tím hodně přemýšlet, i když šlo spíše o nekvalitní skladování než nekvalitní krmivo.

Ke krmivu zelená louka jsem se dostala při hledání nějakého dietnějšího papání pro Popelku, a opravdu jsem si ho oblíbila (a nejen já). Pravidelně kupuji 400g balení, které obsahuje luční byliny, kukuřičné, hrachové, mrkvové, sójové a fazolové vločky, a vločky z červené řepy. Většinou ho míchám z různými obilninami, jako je pšenice nebo proso a trochou slunečnicových semínek.

To jsem tak jednou zkoušela něco nového:). V tomto případě se nejedná o typické krmivo, ale spíše o takové "granule". Používám je spíš jako doplněk k normální stravě, vždycky jen pár pelet. Hodně bobkům chutnají, zvlášť Popelce, tak se po nich může utlouct. Bohužel v jejím případě je to vždycky první věc, kterou papá a já nechci, aby papala jen nějaké granule, takže s nimi musím opatrně. Peletky dost intenzivně voní.

                                             


 

 
Celý příspěvek | Rubrika: péče o Křečka | Komentářů: 0